19.04.2017
Polska Izba Firm Szkoleniowych oraz Instytut Analiz Rynku Pracy na zlecenie Instytutu Badań Edukacyjnych opracowują projekt Sektorowej Ramy Kwalifikacji Usług Rozwojowych.
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w tych pracach poprzez wyrażenie swojej opinii w formie ankiety. Jej celem jest poznanie Państwa zdania i uwag dotyczących przyjętych założeń i definicji, wstępnych rezultatów projektu, a także użyteczności tych rezultatów w codziennej praktyce. Ankieta umożliwia szersze wypowiedzi i uzasadnienie udzielonych odpowiedzi, do czego gorąco zachęcamy. Ankieta jest anonimowa, a zebrane dane służyć będą wyłącznie celom projektu. Wypełnienie ankiety powinno zająć Państwu ok. 30 minut.
 
Zachęcamy do zapoznania się z „pakietem konsultacyjnym”, w którym prezentujemy projekt i wstępne wersje osiągniętych rezultatów. Wydaje się to niezbędne dla wypełnienia ankiety, ale warto na to poświęcić trochę czasu także dlatego, że efekty projektu mogą mieć duże znaczenie dla określenia tożsamości naszego sektora, jego wiarygodności i profesjonalizacji. Z tego względu szeroka konsultacja rezultatów projektu jest szczególnie ważna. Wychodzimy z założenia, że każdy przedstawiciel sektora może i powinien mieć wpływ na ostateczny kształt „swojej” ramy kwalifikacji, dlatego zapraszamy i gorąco zachęcamy do weryfikacji i szerokiej konsultacji projektu. Poprzez Państwa udział, ostateczny efekt będzie wypracowany „przez branżę dla branży”.
 
W końcowej części „pakietu” umieściliśmy rekomendowane linki, które pomogą wprowadzić zainteresowanych w „świat kwalifikacji”, który z naszym udziałem powstaje. Warto także obejrzeć krótki film, który wyjaśnia funkcje sektorowych ram kwalifikacji w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.
 
Zachęcamy do aktywnego udziału we wspólnym przedsięwzięciu. ANKIETA
 
poleć znajomemu wersja do druku
 
wstecz